دسته بندی
در حال یافتن ...
نتیجه ای یافت نشد!
جستجو های اخیر

سبد خرید

رجیستری موبایل چیست ؟

نویسنده: alireza 663 تاریخ: 1402/06/28

رجیستری موبایل چیست؟

رجیستری موبایل به این مفهوم است که از طریق سامانه همتا اصالت کالای ارتباطی مورد تأیید قرار بگیرد. اجرای این طرح در جهت جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق ارتباطی به کشور ازجمله تبلت و گوشی است.

زمانی که یک دستگاه سیم کارت خور اعم از موبایل یا تبلت نتواند در طرح رجیستری مورد تأیید قرار بگیرد و از سامانه همتا مجوز خدمات و سرویس را دریافت نکند، تنها به مدت 30 روز کارکرد دارد و می‌تواند از اپراتورهای داخلی خدمات موردنظرش را دریافت کند. پس از پایان یک ماه این دستگاه غیرقابل استفاده خواهد شد.

  1. در وهله اول اجرای این طرح باعث می‌شود که واردات گوشی‌های همراه به شکل قانونی انجام بگیرد و فقط با استفاده از خدمات پس از فروش مناسب و گارانتی معتبر انجام بگیرد. باوجوداین طرح درصورتی‌که مشکلاتی رخ بدهد خریداران می‌توانند اشکالات دستگاه‌های خریداری‌شده را به شکل کاملاً قانونی پیگیری کنند.
  2. دومین مزیتی که طرح رجیستری موبایل برای مصرف‌کنندگان وجود دارد این است که دستگاه‌های موبایل که به شکل وارداتی به کشور وارد می‌شوند باید به شکل کاملاً اجباری تحت تست SARقرار بگیرند. بر اساس این تست مشخص می‌شود که آیا گوشی‌های واردشده دارای میزان تشعشعات مجاز هستند یا خیر. با این تفاسیر دستگاه‌های ورودی نمونه‌گیری می‌شوند و تحت کنترل و نظارت مقررات و ارتباطات رادیویی قرار می‌گیرند.
  3. علاوه بر این اجرای طرح رجیستری به‌عنوان یک درآمد برای دولت به شمار می‌رود. دولت می‌تواند از طریق واردات گوشی‌های موبایل به‌وسیله گمرک کسب درآمد داشته باشد. نکته دیگری که در رابطه با اجرای این طرح وجود دارد جلوگیری از واردات گوشی‌های تقلبی و بی‌کیفیت است دیگر امکان ورود برندهای تقلبی وجود ندارد و گوشی‌های موجود در بازار از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

 

رجیستری موبایل چیست ؟ | فروشگاه زودسود

روش اول ( استفاده از کد دستوری )

سریع‌ترین شیوه رجیستری تلفن همراه در اموزش زودسود ، شماره‌گیری کد دستوری #7777* و پس از آن انتخاب گزینه فعال‌سازی (گزینه 2) است. پس از آن شناسه 15 رقمی دستگاه (IMEI)، شماره همراه خود و کد فعال‌سازی را وارد کنید. پس از انجام این مراحل، پیامکی از طرف سامانه همتا برای‌تان ارسال شده و به این ترتیب گوشی شما در سامانه همتا ثبت می‌شود. لازم به ذکر است، شناسه 15 رقمی دستگاه و کد فعال‌سازی روی جعبه دستگاه یا کارت گارانتی درج شده است.

رجیستری موبایل چیست ؟ | فروشگاه زودسود

رجیستری موبایل چیست ؟ | فروشگاه زودسود

رجیستری موبایل چیست ؟ | فروشگاه زودسود

رجیستری موبایل چیست ؟ | فروشگاه زودسود

نمونه تصویر و مشخصات رجیستری موبایل چیست ؟

روش دوم ریجستری موبایل ( اپلیکیشن سامانه همتا )

اپلیکیشن سامانه همتا هم برای سیستم‌‌عامل‌های اندروید و هم iOS طراحی و منتشر شده است. با دانلود و ورود به این اپلیکیشن، در چند مرحله ساده می‌توانید تلفن همراه خود را در سامانه همتا ثبت کنید. ابتدا گزینه فعال‌سازی تلفن همراه را انتخاب کنید. سپس قسمت‌های مربوط به شناسه 15 رقمی دستگاه (IMEI)، شماره همراه و کد فعال‌سازی را وارد کنید. اکنون تلفن همراه شما در سامانه همتا ثبت شده و با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید.

رجیستری موبایل چیست ؟ | فروشگاه زودسود

روش سوم ریجستری تلفن همراه ( وب‌سایت سامانه همتا )

رجیستری در وب‌سایت سامانه همتا همانند اپلیکیشن آن است. کافی است به وب‌سایت سامانه همتا بروید، وارد بخش فعال‌سازی شوید و در آن‌جا اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. تمامی این مراحل در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

https://hamta.ntsw.ir/

رجیستری موبایل چیست ؟ | فروشگاه زودسود

رجیستری موبایل چیست ؟ | فروشگاه زودسود

نظرات کاربران

    1. تشکر از دیدگاه شما. به محض منتشر شدن اخبار جدید در رابطه با رجیستری آیفون 15 ، داخل سایت اطلاع رسانی خواهد شد. برای خرید گوشی آیفون از فروشگاه ما دیدن نمایید.

    1. بهتره که موقع خرید گوشی این فرآیند توسط فروشنده صورت بگیره ولی بطور کلی میتونید خودتون هم ریجستری رو انجام بدید

  1. تشکر روش ریجستری رو از این مقاله کامل یاد گرفتم

مقالات مرتبط