دسته بندی
در حال یافتن ...
نتیجه ای یافت نشد!
جستجو های اخیر

سبد خرید

بازگرداندن کالا

رویه های بازگرداندن کالا
مغایرت کالا

در صورتی که محصول خریداری شده با محصول داخل سایت و یا محصول ثبت سفارش شده مغایرت داشته باشد، کاربر باید بلافاصله مراتب را از طریق تلفن به واحد خدمات پس از فروش زودسود اطلاع دهد. کاربر موظف است فقط از طریق پست سفارشی شرکت پست، کالا را به زودسود ارسال نماید. پس از بررسی کارشناسان فروش زودسود و تایید ادعای کاربر، در صورت موجود بودن کالا برای کاربر ارسال می‌گردد و در صورت عدم موجودی، مبلغ فاکتور به کاربر عودت داده می شود. در صورتی که ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا مراتب مغایرت را اعلام ننماید، سایت زودسود کالا را بدون مغایرت تلقی نموده و هیچگونه اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.

تعریف مغایرت :
توجه داشته باشید که ممکن است محصول مورد نظر با عکس داخل سایت تفاوت اندکی داشته باشد. بنابراین ملاک مغایرت مشخصات فنی درج شده در وب سایت است. در صورت نیاز کاربر می تواند از خدمات مشاوره تلفنی زودسود استفاده نماید.

اگر تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی ممکن باشد، خریدار نباید بسته بندی اولیه محصول را باز کند و کالا بایستی با بسته بندی اصلی بازگشت داده شود.

اگر امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی وجود داشته باشد، ضروریست جعبه اصلی محصول نگهداری شده و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

مخدوش کردن، نوشتن توضیحات و یا هر مورد دیگر بر روی کالا و یا جعبه آن شرایط بازگشت کالا را باطل می کند. بدیهی است استفاده از کالا یا روشن کردن دستگاهها نیز (به تشخیص کارشناسان زودسود) باعث خارج شدن کالا از شرایط عودت خواهد شد.

ایراد فنی و ظاهری کالا
در صورت وجود هرگونه ایراد فنی و ظاهری در کالا، خریدار بلافاصله مراتب را از طریق تلفن 90001690 به اطلاع واحد فروش زودسود برساند و ایراد فنی را از طریق گارانتی خود کالا پیگیری نماید.

تحویل کالا از پست
حمل کالای از فروشگاه زودسودتوسط شرکت‌های پست، تیپاکس و ارسال اکسپرس انجام می شود. خواهشمند است حتما در زمان تحویل کالا در حضور نمایندگان شرکت های نامبرده، بسته ارسالی باز شود و پس از کنترل تعداد و مدل و انطباق با فاکتور خرید، رسید تحویل امضاء شود. بدیهی است موارد اعتراضی در زمان حضور نماینده حمل قابل پیگیری است و پس از تحویل کالا و دریافت رسید، مسئولیت به عهده مشتری گرامی است و فروشگاه زودسود مسئول نمی باشد.

ثبت سفارش اشتباه
چنانچه کاربر محصولی را خریداری و پس از دریافت آن متوجه شود که سفارش خود را اشتباه ثبت کرده یا به کالای دیگری نیاز داشته است، امکان مرجوع کردن کالا وجود ندارد. لذا کاربر باید در هنگام ثبت سفارش، از صحت کالای انتخابی خود مطمئن شود.
هنگام خرید کالا به این نکته توجه داشته باشید که سفارشات فقط تا پیش از ارسال توسط زودسود امکان لغو کردن را دارند و پس از آن هیچ مسئولیتی مبنی بر لغو سفارش بر عهده زودسود نخواهد بود.


فرم استرداد وجه

Sorry. You must be logged in to view this form.