به دلیل تعطیلی احتمالی شرکت پست در تاریخ 1402/06/16 کلیه سفارش ها در روز شنبه 1402/06/18 تحویل پست خواهد شد

لوگو فروشگاه زود سود - zoodsood.com

وضعیت رجیستری آیفون 14

خبر خوب برای دوستان سایت زود سود تمام کسانی که زندگی لوکسشون رو بخوان کامل کنند، بلاخره تکلیف ریجستری آیفون سری 14 مشخص می شود با ما همراه باشید تا شما را در جریان جدیدترین اتفاقات بگذاریم

خبر خوب اینکه سخنگوی وزارت صمت از رجیستری گوشی‌های آیفون 14 در آینده ای نزدیک خبر داد . 3 ماه بعد از ورود گوشی‌های آیفون 14 به بازار دنیا و درحالیکه هنوز وزارت صنعت تکلیف واردات تجاری این نوع گوشی‌ها را روشن نکرده، سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد گوشی‌های آیفون 14 های وارد شده از مسیر مسافری در روند رجیستری قرار گرفته اند . امید قالیباف ; بدون بیان جزئیات بیشتری در این زمینه اعلام کرد « به‌زودی » درباره نحوه رجیستری این گوشی‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد . او همچنین بدون اشاره به تعیین وضعیت واردات تجاری این نوع گوشی، از اجرای محدود رجیستری خبر داد و گفت : هیچ‌گونه گوشی آمریکایی بصورت تجاری وارد نشده اما از آنجا که بصورت مسافری گوشی‌هایی وارد می‌شود، بنابراین بصورت محدود به آنها رسیدگی خواهیم کرد .

نمونه تصویر و مشخصات وضعیت رجیستری آیفون 14
آیا خرید و فروش گوشی‌های مسافری غیرقانونی است

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل در واکنش به خبر اعلام شده از سخنگوی وزارت صمت، به همشهری گفت : در این زمینه دو مسئله قابل توجه است ؛ مسئله اول این است ‌که اساسا گوشی‌ مسافری کالای تجاری محسوب نمی‌شود و خرید و فروش آنها در رویه اقتصادی و صنفی قانونی نیست . مهدی عبقری افزود: اصناف و مغازه‌داران نباید اجازه فروش گوشی‌های مسافری را داشته باشند و تقاضای ما نیز به کرات این بوده که هم به‌منظور احقاق حقوق واردکنندگانی که به‌صورت قانونی دارند حقوق دولت را پرداخت می‌کنند و هم برای شفاف‌سازی و خدمات پس از فروش، جلوی نقل و انتقال این گوشی‌ها گرفته شود تا فقط مسافر واقعی بتواند از آن استفاده کند . خلاصه اینطور میشه نتیجه گرفت که کم کم داره مسیر واردات این گوشی جذاب باز میشه تا به دست شما عزیزان برسه و از داشتنش لذت ببرید .

حالا تکلیف واردات این کالا چه می شود:

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل با اشاره به تداوم ثبت سفارش واردات آیفون 14 درباره اظهارات سخنگوی وزارت صمت ، گفت : صحبت‌های آقای قالیباف و رجیستری وعده داده شده، گوشی‌هایی را که به شکل قاچاق وارد کشور شده و به‌صورت کددار یا بدون کد در برخی واحدهای صنفی به فروش می‌رسد را شامل نمی‌شود بلکه به گوشی‌های محدودی مربوط است که از رویه مسافری واقعی وارد شده‌اند . او با بیان اینکه گوشی‌های مسافری واقعی در بازه زمانی بسیار محدودی فرصت ورود به کشور داشته‌اند، اضافه کرد: اوایل مهرماه امسال تعدادی گوشی ‌را مسافران وارد و کد مسافری دریافت کرده‌‌اند اما از 10مهرماه در تمام مبادی ورودی کشور اطلاع‌رسانی شده که گوشی آیفون 14 رجیستر نمی‌شود، در نتیجه تعداد گوشی‌های واقعی مسافری زیاد نیست و با توجه به اینکه قانونگذار شرکت‌های واردکننده را مسئول واردات تجاری کرده، بنابراین اگر قرار است تمهیدی در زمینه واردات اندیشیده شود، باید این واردکنندگان و تجاری را که امروز بصورت قانونی و شفاف فعالیت می‌کنند را نیز در بر گیرد . واردات تجاری گوشی‌های آیفون امسال چالش‌های زیادی داشته است . از اردیبهشت‌ماه که ثبت سفارش واردات این برند متوقف شد، براساس آمارهای موجود ورود گوشی‌های آیفون از طریق مسافری به‌شدت رشد کرد و با توجه به افزایش قیمت این نوع گوشی‌ها در بازار روند رشد واردات غیرتجاری ادامه یافت . با معرفی آیفون 14، این گوشی‌ نیز به سرعت از رویه‌های غیرتجاری و غیررسمی به کشور وارد شد و از فروشگاه‌هایی سر درآورد که برخی با استفاده از خلأ واردات رسمی و نبود اطلاع‌رسانی کافی در این خصوص ، گوشی‌های فعال‌شده را با‌عنوان رجیستر شده تا 17میلیون گران‌تر از گوشی‌های غیرفعال به متقاضیان می‌فروختند.

نمونه تصویر و مشخصات وضعیت رجیستری آیفون 14

فروشگاه زودسود پیشنهاد میکند تا قطعی نشدن مقررات جهت واردات قانونی گوشی آیفن 14 را به هیچ عنوان نخرید تا خدای نکرده متضرر نشوید . سعی ما بر این بود که در این مقاله تا جاییکه که امکان داره جدیدترین اخبار درباره واردات و ریجستری آیفون 14 را به شما عزیزان اطلاع رسانی کنیم تا اگر قصد خرید این محصول را دارید بتونید بهترین تصمیم را بگیرید . ما هم مثل شما بی صبرانه منتظر ورود بدون مشکل آیفون 14 هستیم و این قول را به شما دوستان گرامی میدهیم که زود سود به محض ورود این کالا، آن را به بهترین قیمت به شما عزیزان تقدیم خواهد کرد .

scrollup